Tere!

(C)KARIN POIKLAGU

Minu nimi on Inna Tolli ja olen FCI-s registreeritud White Coastal koerte kenneli omanik.

Kennel on saavutanud 30 aastase tegevuse jooksul  tunnustuse sheltide aretuse osas väga paljudes riikides.
Olen MTÜ Eesti kennelliidu tähtajatu liige,Põhja-Eesti koerakasvatajate klubi (endine ALMAVÜ) liige aastast 1969,Eesti Briti karjakoerte tõuühingu auliige,,Soome sheltie tõuühingu liige aastat 1991.

Valdan eesti,vene,soome  ja inglise  keelt.

Ma olen sündinud.Tallinnas.
Minu perekonna ajaloost võib lugeda romaanist”Nikas-Lõvilakkade kammija”,mille on kirjutanud minu onu,Eesti üks tuntumaid kirjanikke,Nikolai Baturin.
Algkoolis käisin Nõmme 34.koolis(praegu Nõmme Gümnaasium), ja kooli lõpetamisel suundusin Tallinna Esimesse Keskkooli(praegu Gustav Adolfi ) gümnaasiumisse,kus lõpetasin matemaatika-füüsika eriklassi.Meie klass oli väga edukas,32 õpilasest omandas kõrghariduse 28 õpilast.Mul on ka muusikaline haridus,olen lõpetanud Nõmme Laste muusikakooli tšello erialal,kus õppisin 7 aastat.
1976-1981 a.õppisin Eesti Põllumajandusakadeemias agronoomiateaduskonnas,mille lõpetasin edukalt aiandusagronoomi erialal.

Minu hobitegevuseks on koertega tegelemine.Koertenäitused,aretus.
40 aastaga olen osalenud väga paljudel näitustel nii Eestis kui ka välismaal.koertega ja ilma(sh.Euroopa Võitja ja Maailmanäitused)White Coastal   kennelist on     tulnud   ligi 100   kümne  maa   tšempioni(Soome,Rootsi,Austraalia,Saksamaa,Šveiti,Venemaa,Valgevene,Leedu,Läti ,Eesti,Horvaatia,Serbia)

Kennelis on sündinud Eesti esimene rahvuvaheline agility tšempion,Soome agility Ch,Soome tšempion sõnakuulelikkuses.

Minu kasvandikke elab paljudes riikides-Lätis,Leedus,Venemaal,Soomes,Rootsis,Norras,Saksamaal,Šveitis,Prantsusmaal,Austraalias.
Oma teadmisi olen jaganud ka paljudele sõpradele.
Mul on palju sõpru,koerakasvatajaid nii Eestis kui ka välismaal.Praegu teen koostööd mimete kennelitega Eestis ja välismaal.Näitustel olen käinud Moskvas,Sankt-Peterburgis,Arhangelskis,Novosibirskis,Moskva lähistel(Venemaa),Lätis,Inglismaal,Leedus,Tšehhis,Saksamaal,Šveitsis,Soomes,Rootsis(nii koertega kui ka ilma)Olen läbinud Eesti kohtunike kursused kuid tervise tõttu olen loobunud kohtuniku tööst.”Vene” ajal olen hinnanud mitmeid mitte-serdinäitusi Venemaal(Omskis,Arhangelskis,Sankt-Peterburgis,Novosibirskis,Ukrainas-Harkovis)
Olen aretanud 8 põlvkonda shetlandi lambakoeri ja praegu on kodus  väga suure aretuspotentsiaaliga koerad ja olen loonud koertele väga head pidamistingimused,mis on hobitegevuses  väga  kulukad.Kõik koerad  kennelis on Eesti tšempionid,3 juuniortšempioni. 2019a on meil üks aretusisane Rootsist ja üks Šveitsist.kennelis elab ka pensionile läinud vanu koeri,aegajalt kutsikaid.Alates 1992 aastast on teostanud oma kutsikatele silmauuringud.düsplaasiauuringud,geenitestid ja ülevaatused.Koertel on kõik hambad.Suured tänud dr.Ülle Kellale,kes on väga hea suurte kogemustega ainuke koerte silmaarst Baltikumis.

kennelis  elab 8 põlvkond sheltisid,kellest esimene koer on sündinud 1990.
Mitmete tõugude aretuseks olen importinud mitmeid koeri erinevatest riikidest(am.cocker spanielid-Saksamaalt,Lätist,Venemaalt,pk collie -Soomest,sheltid-Soomest,Norrast(Rootsi veredega koeri Soomest)berni karjakoerad-Soomest,Lätist ja Šveitsist)Mitmeid paaritusi on tehtud välismaal,Soomes ja Inglismaal.
jne.Mul on  olnud ainukesena Baltimaades tõu kodumaalt,Šveitsist imporditud 2 berni karjakoera.Bernidega tegelesin  18aastat ja 2001 a sündisid minu kennelis esimesed   berni kutsikad Eestis.White Coastal Teebast sai esimene Eestis sündinud Eesti tšempion.

Olen tegelenud ka pikakarvaliste colliede kasvatamisega  ligi 20a ja 10a on olnud 2ameerika cockerspanieli.

2019a   on kennelis 2 papilloni.
Olen tegelenud ka koerte koolitamisega.Nooremana juhendasin ülddressuri gruppe Nõmme harjutusväljakul ja omasin ühte paremini dresseritud Ida-Euroopa lambakoera Eestis.Eesti vabariigi taasiseseisvumise alguses rajasime abikaasaga Pärnumaal piimakarjakasvatus talu.

Hobideks on veel  aiandus ja fotograafia.

Pildistan üpris palju ja viimasel ajal olen teinud ka videofilme.
Teen oma kodulehte ise.
Vabal ajal tegelen lilledaga ja aiaga,mul on üle 20 sordi erinevaid daaliasorte.

Mul on 2  last-poeg Martin(sünd:78a)ja tütar Madli(83)ja 6 lapselast.

Nii,et tegemisi on jätkunud ja loodan,et ka edaspidi on mul energiat kõigega tegelemiseks.

Meie kenneli kasvandikud saavad igakülgset abi kutsika kasvatamisel.

Soovin kodulehe külastajatele kõige paremat!

Inna